Medyum
İstanbul Medyum Hocalar
Almanya Medyum Hocalar
Hollanda Medyum Hocalar
Belçika Medyum Hocalar
Medyum Arıyorum
Azerbaycan Medyum Hocalar
Cennetül Esma Dairesi
Medyum Bakım
Fransa Medyum Hocalar
İzmir Medyum Hocalar
Büyü Bozan Medyum Hocalar
Kıbrıs Medyum Hocalar
Ankara Medyum Hocalar
Avusturya Medyum Hocalar
Mardin Medyum Hocalar
Medyum
Çarşamba , Ekim 18 2017
MANEVİ İLİMLER
Anasayfa / MANEVİ İLİMLER / HÜDDAM İLMİ

HÜDDAM İLMİ

Hüddam İlmi Nedir?

Hüddam ilmi, cinleri ve şeytanları kontrol etmeyi amaçlayan bir öğretidir. Sûre ve ayetlerin belirli sayılarla okunmasıyla hadimilerin, istek ve arzular doğrultusunda görevlendirilerek sıkıntı ve sorunlara çözüm olarak kullanılmasıdır. Büyücüler bu ilmi gizlice öğrenirler ve çok iyi bilirler.Tarihi Antik Mısır’a dayanır. Ancak islam dininin gelmesiyle beraber Mısır’da Hüddam, cinlere tapma ve cin çağırma gibi eylemler yasaklanmıştır. Hüddamlar inançlı ve müslüman olurlar. Temel olarak zaman ve mekan kavramları olmayan,istediği şekle girebilen, ışık hızında veya daha fazla güçle hareket edebilen,yerçekiminin etkisinde kalmadıklarından dolayı boşlukta hareket edebilen,beslenme alışkanlıkları bizden daha farklı olan ,bedensiz varlıklar diyebiliriz. Hz. Süleyman’ın Mescidi Aksa’yı cinlere yaptırdığı ve Saba Melikesi Belkıs’ın tahtını da cinler vasıtası ile getirtebileceği hususu Hüddamlarla ilişkili vakalardır.

İslama Göre Hüddam

Kur’an-ı Kerim’de her sure ve ayette görevli bir cin olduğuna inanılır. Hüddam ilmi islama göre bu cinleri kapsar.Eğer müslüman bir cine hükmedilmek istenirse aç ve susuz kalarak Kur’an-ı Kerim’de bulunan sureleri ve ilgili ayetleri belirli sayılarla okuması gerekir. Allah izin vermeden kontrol edilemez. Kur’an-ı Kerim’de “Hüddam İlmi” ile alakalı bilgiler yer almaz ve dinimizce yasaklanmıştır. Bu yüzden Hüddam günahtır. İnsanlar ve cinlerin ilk görevi, Kur’an-ı Kerim’deki emir ve yasaklara uymaktır. İkinci görevi ise, Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılacak her türlü saldırıya, tahribat ve tahrifat girişimine karşı canları pahasına onu korumak, saldıranlara mukavemet etmek ve gerekirse onlara karşılık vermektir. Melekler ve cinlerin bir diğer görevi ise, Kur’an-ı Kerim’i sürekli okuyan (ya da belli ayet ve sureleri bir maksat için olsun ya da olmasın) insanlara yardımcı olmak ve havâss ve esrarından istifade etmesini temin etmektir. İşte bu Sûre veya Âyetleri sürekli bir şekilde okuyarak, insandan daha zayıf özelliklere sahip olan cinlerin bir taleple görevlendirilmesi işi “HÜDDAM İLMİ” nin konusudur.

Cinler kendilerine zarar verilmesine ve ulvî hizmetlerinin son bulmasına sebep olan insanlara zarar verirler mi?

Cinler Müslüman olduğu için okunan ayetin hürmetine riyazat yapana zarar vermezler ama buğzederler. Çünkü onun yüzünden ulvi bir vazifeden alınmışlardır. Riyazatı yapan kişi İslamı hakkıyla yaşayan kişi olmasa bile.

Kontrol

islam ve astroloji, islamda astroloji, astroloji günah mıdır

ASTROLOJİ

Bu yazımda Astroloji Nedir?, Astroloji tarihçesi hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. Astroloji Nedir? Astroloji, genel anlamıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir