Medyum
İstanbul Medyum Hocalar
Almanya Medyum Hocalar
Hollanda Medyum Hocalar
Belçika Medyum Hocalar
Medyum Arıyorum
Azerbaycan Medyum Hocalar
Cennetül Esma Dairesi
Medyum Bakım
Fransa Medyum Hocalar
İzmir Medyum Hocalar
Büyü Bozan Medyum Hocalar
Kıbrıs Medyum Hocalar
Ankara Medyum Hocalar
Avusturya Medyum Hocalar
Mardin Medyum Hocalar
Medyum
MANEVİ İLİMLER
Anasayfa / MANEVİ İLİMLER / HAVASS İLMİ

HAVASS İLMİ

Havass İlminin Tarihi

Havâss ilminin kaynağı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) dir. Bakara süresi 102. ayetinde bahsi geçen Harut ve Marut isimli iki melek aracılığı ile Peygamberimize Allah tarafından öğretilmiştir. Yaşamış olduğumuz bu maddi alemin yasaları ve fiziksel oluşumları, manevi alemlerin etki ve yasalarıyla meydana gelmektedir. Bu ilmi çok eski kavimler ve uygarlıklar da kullanılmıştır, bu manevi yasaları öğrenip etkilerine göre gerektiği şekilde uygulamışlardır. Hz.Süleyman (A.S.) da kullanmıştır. Havâss İlmi’ni Peygamberimiz, Hz. Ali’ye tamamen aktarmış ve nesiller boyu devamını sağlamıştır.

Resulullah (SAV): “Ben İlim şehriyim ve Ali de onun kapısıdır. O halde kim ilim isterse, kapıya gelsin”

Hz. Ali’nin şöyle buyurduğu nakledilmiştir: “Şu (Kur’an) Allah’ın suskun kitabıdır; Ben ise Allah’ın konuşan kitabıyım.”

Havass İlmi Nedir?

Havass İlmi, Cenab-ı Hakk’ın yarattığı alemlerin maddi ve manevi boyuttaki özelliklerinden yararlanılarak yaratılanlara, çözümler sağlayan bilim dallarının genel ismidir. Havas İlmi genel bir ifade olup altında birçok alt bilim dalını barındırır. Kendi başına bir bilim dalı da değildir zaten, bu nedenle; günümüzde havas ilminin uzmanlığı konusunda kesin hüküm vermek oldukça zordur.

Havas İlmi, manevi bilim dallarından,

1- Ebced İlmini
2- Cifr İlmini
3- Esma-ül Hüsna İlmini

Maddi bilim dallarından ise,

1- İnsan ve Anatomisini
2- Matematik bilgisi
3- Fizik ve Astronomi (Burç İlmi)
4- Kimya ve Doğabilimini

kapsar ve bu bilgileri Kur-an’ı Kerim’in (bize göre “SIR” olarak adlandıracağımız) ilmiyle sentezleyerek maddi ve manevi çözümler üretir. Havâss, ruhaniler vasıtasıyla yapılan bir ilimdir, bu ilim sadece cinlere hükmetme anlamına da gelmez.Kur-an ‘ın Zahiri yüzü “Görünen” yüzüdür, batıni ise “Gizli” olan yüzüdür. Işte Havâss İlmi de bu gizli olan bölümdedir.

Havass İlmi Kuralları” için yazıyı tıklayınız.

Kontrol

islam ve astroloji, islamda astroloji, astroloji günah mıdır

ASTROLOJİ

Bu yazımda Astroloji Nedir?, Astroloji tarihçesi hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. Astroloji Nedir? Astroloji, genel anlamıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir